czwartek, 25 lutego 2016

Kraków mój taki piękny


Gród podwawelski to niezwykłe miasto, do którego bez wątpienia przyjedziesz a nawet będziesz chciał tu zostać. Ta miejscowość jest zaletą Polski na całym świecie, niczym Lech Wałęsa (no może nie dla wszystkich). To oczywiste - to miejsce jest jedyne w swoim rodzaju.

Kraków to czołowy ośrodek Małopolski. Leży na skrzyżowaniu istotnych tras samochodowych i kolejowych. Nie trudno więc tu nie dojechać z każdego zakamarka Polski, a również z Europy dzięki krakowskiemu portowi lotniczemu. Niepowtarzalna atmosfera tego miasta przyciąga jak magnes, szczególnie czuje się to na kosmopolitycznym Rynku, w związku z tym każdy zwiedzający wraca tu nieraz, a za każdym razem odnajduje coś nowego.

Gród Kraka to przede wszystkim miasto turystów i to oni tworzą tutaj ten niezrównany koloryt, do tego to ośrodek kultury i rozrywki. Ale chociaż modernistyczny duch unosi się nad miastem, historia i ogromna tradycja ogarnia całkowicie i jest napotykana na każdym kroku.

Aby to zauważyć, wystarczy przespacerować się najbardziej znaną trasą w Krakowie - Drogą Królewską, ciągnącą się od przez Floriańską, Rynek i Grodzką.

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza