środa, 2 marca 2016

Kraków walczy z zatłoczonymi ulicami


Kraków nie tylko dołączył do miast jakie stara się walczyć z zatłoczonymi ulicami, odnosi w tym zakresie adekwatne co do tego sukcesy, zmieniając chociażby nasze podejście do kwestii związanych z transportem.
Oznacza to mianowicie tyle, iż coraz częściej przemieszczanie się po Krakowie odbywa się środkami zastępczymi albo adoptuje się do ego celu komunikację miejską, choć oczywiście liczba samochodów systematycznie wzrasta.

Rozbudowanie oraz modernizacja infrastruktury drogowej, pojawienie się obwodnic czy też budowa strefy przemysłowej, a tym bardziej ograniczenie ruchu na starym rynku, to tylko niektóre ze zmian jakie dostrzec można w Krakowie. Oczywiście walka z zatłoczonymi i zakorkowanymi ulicami nie jest zakończona, trzeba przyznać iż bardzo wiele zostało do zrobienia, co za tym idzie rozwijanie miasta w tym kierunku jest nie tylko korzystne dla samej jego infrastruktury, lecz przede wszystkim aglomeracji jaka walczy ze smogiem.


Profilaktyka w tym zakresie, przyniosła zamierzony efekt, choć zapewne dla wielu osób przemieszczanie się samochodem po Krakowie, może być przy braku odpowiedniego doświadczenia nie lada wyzwaniem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza